پیغامی بگذارید...

آشنایی با شرکت صنایع غذایی به طعم نگین سپاهان

صنایع غذایی به طعم نگین سپاهان

شرکت صنایع غذایی به طعم نگین سپاهان تولید کننده انواع غذاهای آماده و نیمه آماده در آذر ماه سال۹۱ در زمینی به مساحت ۳۶۰۰ متر مربع  واقع در شهرک صنعتی رازی شروع به ساخت و تجهیز نموده و در تاریخ ۲۰/۱۲/۹۲ به بهره برداری رسید .

این شرکت با به کار گیری از تکنولوژی روز و استفاده از دستگاههای مدرن و اتوماتیک ، پس از اخذ مجوزهای لازم از سازمان غذا و دارو ، اداره کل استاندارد ، سازمان حلال جهانی و همچنین بررسی میدانی محصولات مشابه و برقراری رابطه منطقی تولید و بازار از نظر عرضه محصول قابل رقابت به طور رسمی از ابتدای  سال ۹۴ مشغول به فعالیت شده است .

دسته بندی محصولات به طعم :

۱- غذاهای منجمدآماده طبخ : شامل همبرگر ۳۰ درصد گوشت – همبرگر ۶۰ درصد گوشت – همبرگر ۹۰ درصد گوشت – کباب لقمه ۷۰ درصد گوشت – جوجه کباب ( بدون استخوان – کتف و بال – با استخوان ) میباشد .

۲- غذاهای منجمد آماده مصرف : شامل ناگت مرغ ۷۰ درصد – ناگت میگو ۷۰ درصد – فیله مرغ سوخاری – شنیتسل مرغ سوخاری – فلافل – کوکو سبزی- کتلت گوشت ۴۰ درصد – بلدرچین کامل سوخاری – قطعات مرغ سوخاری –  قارچ دکمه ای سوخاری – قارچ صدفی سوخاری – قطعات مرغ سرخ شده می باشد .

این دسته بندی بر اساس نحوه آماده سازی محصول صورت گرفته ، غذاهای آماده طبخ ، غذاهای فرآوری شده ا ی هستند که به صورت خام بسته بندی و عرضه میشوند و برای آماده سازی احتیاج به پخت کامل دارند .

غذاهای منجمد آماده مصرف ، محصولاتی هستند که طی دو مرحله فرآیند ، سرخ شده و سپس با بخار سوپر هیت کاملا پخته می شوند که برای استفاده در منزل فقط احتیاج به گرم کردن دارند که برحسب سلیقه مشتری می تواند به صورت بدون روغن در فر یا مایکرو ویو یا با روغن در سرخ کن و یا ماهیتابه انجام گیرد .

کلیه محصولات منجمد بوده و بایستس در دمای ۱۸- درجه در فریزری که این دما را تعییین کند نگهداری شود و در صورتی که طی نگهداری دیفراست شود نباید مورد استفاده قرار گیرد .

کلیه محصولات به جز جوجه کباب جه مصرف احتیاج به انجمادزدایی ندارند و مستقیما در حالت انجماد میتوانند گرم و یا سرخ شوند .

لازم به ذکر است کلیه محصولات منجمد آماده مصرف به طعم کاملا پخته هستند

مقایسه غذاهای آماده کاملا پخته با غذاهای آماده نیمه پخته :

۱- محصولات کاملا پخته که پس از فرآیند سرخ کردن در کارخانه مرحله پخت با بخار را نیز طی می کنند برای آماده سازی و مصرف ، سریعتر گرم و آماده می شوند و احتیاج به مصرف روغن ندارند که این امر باعث صرفه جویی در زمان و هزینه میشود .

۲-محصولات کاملا پخته ، مغز پخت و کاملا نرم هستند و طی گرم کردن در منزل خشک و لاستیکی نمیشوند .

۳- در محصولات کاملا پخته ، به دلیل پخت کامل و حرارت دهی محصول با دمای بالا بار میکروبی محصول از بین رفته و محصول سالم تر و ایمن تری تولید میشود که طی فرآیند نگهداری نسبت به محصولات نیمه پخته ایمن تر خواهند بود .

۴- محصول تولید با پخت کامل دقیقا همانقدر غذا را از نظر وزنی ارائه میکند که روی بسته بندی محصول ذکر شده در صورتی که در محصولات نیمه پخته هنوز مقداری آب در محصول وجود دارد که پخت مجدد حذف میشود که از نظر اقتصادی برای مشتری مقرون به صرفه نخواهد بود.

 

مزایای مصرف غذاهای منجمد آماده مصرف نسبت به غذاهای آماده یخچالی وکنسروی :

۱-فرآیند انجماد یکی از ایمن ترین و سالم ترین روش های نگهداری است که از دیر باز به صورت خانگی و صنعتی مورد استفاده بوده است . در این فرآیند که به صورت صنعتی ، انجماد سریع نامیده میشود بسیاری از میکرو ارگانیسم ها از بین رفته محصول را با اطمینان میتوان تا ۶ ماه در دمای ۱۸- درجه نگهداری کرد . که در این مقایسه با نگهداری در یخچال روش بسیار سالم تر و مطمئن تری می باشد . همچنین زمان نگهداری فرآورده بسیار طولانی تر از نگهداری در یخچال می باشد.

۲- در روش انجماد نیازی به افزودن نگهدارنده نیست در صورتی که در محصولات آماده ای نظیر سوسیس وکالباس و برخی از کنسروها استفاده از نگهدارنده ها برای سلامتی بسیار مضر است .

۳- در تولید ناگت ها و سوخاری ها از لاشه کامل مرغ و یا گوشت استفاده نمیشود و فقط از بافت های عضلانی نظیر ران و سینه مرغ استفاده میشود. و همچنین در تولید ناگت ها از خمیر مرغ و بافت های چرب استفاده نمیشود چراکه تکنولوژی فرآورده های قالب خورده این امکان را برای تولید فراهم نمیکند لذا مصرف کننده با خیال آسوده و با اطمینان از عدم مصرف خمیر مرغ میتواند این محصولات سالم را مصرف کند در صورتی که استفاده از خمیر مرغ در محصولاتی نظیر سوسیس و کالباس امری رایج میباشد . که این مسئله باعث میشود که این محصولات در مقایسه با سایر محصولات ذکر شده سالم تر و ایمن تر باشد .

۴- کلیه محصولات در بسته بندی هایی به بازار عرضه میشوند که ظاهر محصول کاملا قابل رویت میباشد و مشتری میتواند محصول موردنظر خود را از لحاظ رنگ و ظاهر انتخاب نماید . که این مورد در مورد کنسروها و برخی غذاهای آماده دیگر امکان پذیرنیست .

مقایسه مصرف غذاهای آماده به طعم با غذاهای خانگی:

۱-  استفاده از غذاهای آماده منجمد به طعم در مقایسه با غذاهای خانگی باعث صرفه جویی در وقت و مصرف انرژی میشود .

۲- قابلیت حمل و نقل آسان جهت مصرف در مسافرت و پیک نیک ها نسبت به غذاهای خانگی

۳- امکان استفاده از این محصولات جهت طبخ غذاهای خانگی مثل بعضی از سالادهاپیتزا و ………

۴- همه این محصولات دارای پروانه ساخت از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی میباشد و به علت تطابق با معیارهای تغذیه ای ، بالانس کاملی از چربی ها پروتئین و کربوهیدرات را تامین می کنند که این در مقایسه با غذاهای خانگی که معمولا بدون توزیع مواد اولیه و در نظر گرفتن نیاز روزانه بدن به مواد مغذی پخت میشوند بسیار حائز اهمیت میباشد .

۵- در روی بسته بندی ها اطلاعات کامل تغذیه ای از قبیل میزان کالری مقداری پروتئین چربیهای اشباع و غیر اشباع نمک قند ذکر شده همچنین نشانگر های رنگی که با رنگهای سبز نارنجی و قرمز میزان کم متوسط و زیاد بودن نمک چربی و قند رانشان میدهد میتواند راهنمای خوبی برای رژیم غذایی مصرف کننده باشد که غذاهای خانگی فاقد آپشن های ذکر شده هستند .

۶- به کاربردن قالب های مختلف با طرحهای بسیار جالب و فانتزی در تولید این محصولات باعث میشود که این غذاها بسیار مناسب جهت استفاده در مهمانی ها باشند و همچنین عاملی جهت ترغیب کودکان برای خوردن غذاهای پروتئینی محسوب میشود که در مقایسه با غذاهای خانگی که معمولا ظاهری ساده دارند حائز اهمیت میباشد .

۷- استفاده از محصولات مصرف کننده را با انواع غذاهای فرنگی و مدرن مربوط به ملل مختلف آشنا میکند .

۸- بسیاری از ویتامین ها ، املاح ، مواد معدنی و اسیدها چرب ضروری بدن در گوشت هایی نظیر میگو بلدرچین ماهی یافت میشود که به دلیل داشتن بو ، طعم خاص ، سفتی گوشت و غیره کمتر در غذاهای خانگی استفاده میشود و علی رغم خواص بسیار مصرف چندانی ندارد لذا شرکت صنایع غذایی به طعم با به کارگیری تکنولوژی پیشرفته و فرمولاسیون خاص و سالم جهت عمل آوری و طبخ این گوشت ها توانسته هم نیازهای تغذیه ای مشتری را فراهم کند و هم محصولی منطبق با ذائقه و سلیقه مشتری تولید نماید نظیر بلدرچین سوخاری و میگو سوخاری و ناگت میگو .